ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

У БІБЛІОТЕЦІ СЕЛА НАДИБИ

Довгою і тернистою стала для українців і України дорога до незалежності. Від розпаду Київської Русі до сьогоднішнього дня за українську правду відали свої життя мільйони українців. Козаки, гайдамаки, опришки, січові стрільці, воїни УПА, герої Небесної Сотні та воїни АТО.  Доля кожного з них боротьба за правду, за право рідного народу на волю, на власну землю і хліб стала сенсом життя. І більшість із них пішли на неминучу загибель добровільно. 

Саме тому, відповідно до Постанови № 4261 “Про встановлення Дня українського добровольця” 14 березня у Надибській бібліотеці-філії Старосамбірської ЦБС відзначили це свято. Завідувач книгозбірні Піхо Галина Юліанівна з учнями 8 та 9 класу місцевої школи провела патріотичну годину “Ми славимо мужність і подвиг ваш”.

Дійство розпочалося вступом Галини Юліанівни. Далі слово надали школярам, які натхненно читали патріотичні вірші і виконували патріотичні пісні. В образі Матері-України, декламуючи вірш Т.  Г. Шевченка “Думи мої…” і, граючи на сопілці, постала перед гостями заходу Роксолана Висоцька, мужнього військового, спорядженого у сучасну форму зіграв Микола Зрада, у поезії й пісні показали свій патріотизм Олена Ориник, Діана Клюс, Максим Мельничин, Христина Кінаш, Люба та Іван Піндриси. Поезію “Пам’ятаймо усіх” читав місцевий поет Василь Чубик. Гостями заходу були п. Дана Бжостовська – мати загиблого воїна АТО Ігоря Бжостовського, п. Іванна Зротовська – бабуся загиблого воїна АТО Володимира Дорошенка та учасники бойових дій у зоні АТО Богдан Лях і Василь Романишин.

Покійних героїв пом’янули хвилиною мовчання, а живим вручили квіти. Також квіти отримали п. Дана Бжостовська та п. Іванна Зротовська. Окрім того присутні герої отримали у подарунок збірки поезій з автографом Василя Чубика, а на могилу покійних воїнів Галина Юліанівна передала лампаду і квіти.

Завершилась патріотична година спільною молитвою учасників та гостей за упокій загиблих воїнів АТО і за щасливе повернення живих. Вагомим доповненням до неї стала книжкова виставка “Символ мужності й наснаги”, що також була організована з нагоди свята.

 

Василь Чубик 


 В НАДИБАХ ВШАНУВАЛИ КОБЗАРЯ 

У цьому році в усій Україні широко відзначається 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Великий Кобзар, як його називають на Батьківщині, для всього світу передовсім поет, а для українців - просвітитель і пророк, геній якого ясним сонцем освітив злиденну долю рідного народу, укріпив його дух, щоб боротися за Україну і жити для неї. Тепер, у час коли полотно української історії пишеться кров’ю невинного люду, коли народ перестав мовчати і ціною власного життя відстоює незалежність, слова Тараса актуальні як ніколи, а ювілей його припав на дні сумниі і грізні. Сумні тому, що вся Україна у скорботі за своїми синами, незламними воїнами Небесної Сотні, які віддали життя за правду і свободу, а грізні, бо ще досі триває боротьба зі злісними ворогами українства і України, які наважились зазіхнути на цілісність нашої держави. Тому, вшановуючи Кобзаря, вшановували й загиблих мітингувальників Євромайдану - Небесну Сотню. 

 

9 березня біля пам’ятника Тарасові Шевченку, у селі Надиби, за участю місцевої громади, вчительського колективу та школярів, відбувся мітинг “Йдемо на сповідь до Тараса”. Ведучими цього заходу були студентка Самбірського педагогічного коледжу ім. І. Филипчака Ірина Гавриляк та учитель-вихователь шкільної групи с. Раково Наталія Кіндзера. Перед початком мітингу настоятель церкви  св. Дмитрія прот. Ігор Гада відправив панахиду за вічний упокій Кобзаря. Розпочався захід з виконання державного гімну України. Працівники культури та школи, а також сільський голова Володимир Канчуга поклали квіти до підніжжя пам'яника поету. Після цього сільський голова виступив з промовою та було зачитано низку Шевченкових поезій і віршів про нього. Зокрема, педагог Ярослава Куленич декламувала Розриту могилу, учениця 6 класу Роксолана Висоцька - “Лічу в неволі дні і ночі… ”, завідуюча сільською бібліотекою Галина Піхо - “Мені однаково, чи буду…”, студент ЛНУ ім. І. Франка Василь Чубик читав авторський вірш “Шевченко в казематі”, учениця 8 класу Марія Лабик - “Шлях до Тараса”. Окрім того, мелодію “Бандуристе, орле сизий…” виконали Володимир Островський і Володимир Іванцьо в музичному супроводі труби та синтезатора.

 

В рамках мітингу надибчани пом'янули людей, загиблих на Євромайдані. Педагог Марія Островська по-материнськи щиро та до болю зворушливо зачитала під хвилюючі звуки мелодії “Небесна Сотня” вірш “Мамо, не плач, я повернусь весною”.

 

Доповненням до заходу стала організована вчителькою образотворчого мистецтва Наталією Мельничин  виставка малюнка, на якій були представлені роботи учнів та місцевої школи, а також 40-річного військовослужбовця Ігоря Цапа та 23-річного програміста Василя Германа. 

 

Окрім того, напередодні Шевченкового 200-річчя від громади села у Старосамбірський краєзнавчий музей було передано рушник, який вишили продавці ТЗОВ “Чумак” Наталія Попитак та Валентина Деяк і сільський бібліотекар Галина Піхо.

 

Слід зазначити, що в Надибах також було відновлено пам'ятник Кобзареві. А посприяли цьому Михайло Романишин, Роман Брунарський, Тарас Петрик, Володимир Маркович та директор Народного дому Галина Ольшевська.

 

Отож, 200-ті роковини Кобзаря в Надибах відзначили на високому рівні, адже окрім цього ще було проведено окремі заходи в школі та сільській бібліотеці. Щодо організації вище зазначеного мітингу, то на велику подяку заслуговує педагог Марія Семенівна Островська, яка доклала максимум зусиль, для того, щоб цей захід відбувся. Приємно бачити і розуміти, що надибчани не залишилися байдужими до творчості великого генія Шевченка, а “пом'янули його не злим тихим словом”, як він і заповів.

Василь Чубик 


ШКОЛЯРАМ РОЗПОВІЛИ ПРО КОНСТИТУЦІЮ


 

27 червня у Надибській бібліотеці-філії Старосамбірської ЦБС з нагоди 17-річниці від дня прийняття Конституції України було проведено годину роздумів під назвою “Є Конституція – є міцна незалежна держава”.

 

Організувала і провела захід завідуюча бібліотекою Галина Юліанівна Піхо, із виступу якої й розпочалося дійство. Продовжили її “роздуми” читачі-школярі (Руслан Свіжинський, Андрій Островський, Максим Мельничин, Вероніка Білюр, Юлія Бобровська, Любов Піндрис, Андріана Вороняк, Василина Оначишич, Іван Піндрис та Христина Заріцька), які читали поезію і виконували пісні про свої права та обов'язки перед Батьківщиною. Завершення дійства залишилось за Галиною Юліанівною. Опісля зі словом подяки виступила вчителька української мови та літератури Марія Семенівна Островська, яка наголосила, що ця година роздумів була дуже доречною, оскільки школярі вже на заслуженому відпочинку, школа чогось подібного організувати не може, а дітей основним державним законом ознайомити треба. Тому це завдання виконала книгозбірня. Власне ознайомчим доповненням до дійства стала тематична книжкова виставка Стабільність Конституції – стабільність держави”.

 

Як бачимо тенція таких дійств у Надибській бібліотеці тільки позитивна: учні місцевої школи охоче беруть у них участь, а відтак завжди дізнаються щось нове, частіше тягнуться до книги і пропагують її серед друзів, нерідко запрошують друзів відвідати заходи учасниками яких є самі, а буває й закликають їх до участі у цих заходах. Відтак, результат, як кажуть, на обличчі – значна частина надибських школярів є активними користувачами книгозбірні.

 

Не секрет, що з-поміж усіх бібліотек Старосамбірської ЦБС, тільки декілька активно проводить такі заходи. Тому хочеться, щоби й інші книгозбірні системи переймали досвід проведення подібних дійств, виконуючи основне завдання, яке лежить перед публічною бібліотекою: популяризацію і поширення книг та знань серед читачів.

В. Ч. 


МАМО, МАМО, СЕРДЕНЬКО, Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ!

Фото Наталії Мельничин
Фото Наталії Мельничин

В другу неділю травня, коли весна одягає землю у виткане зеленим шовком плаття, коли сонце щедро роздає своє тепло, а усе довкола буйно квітує, в Україні і майже у цілому світі відзначається ДЕНЬ МАТЕРІ. 

МАМА – скільки тепла, ласки турботи, переживань, сподівань і надій міститься в цьому слові, скільки недоспаних ночей, скільки колискових заховано в ньому. Напевне, жодне інше слово не має такого глибокого змісту. Та й для кожного з нас у цілому світі не знайдеться людини ріднішої від МАМИ.

Отож, у цей привітний святковий день для всіх матерів села Надиби на сільському стадіоні було проведено концерт під назвою “Мамо, мамо, серденько, я люблю тебе!”. Дійство організували вчитель української мови та літератури Марія Островська і директор Народного дому Галина Ольшевська. Для у часті у заході були долучені, як найменші, так і найстарші учні місцевої школи, які щиро читали вірші, розігрували різні сценки, танцювали, співали, дарували матусям квіти, а також відкритки зроблені під керівництвом вчителя трудового навчання Наталії Мельничин. Неабиякого колориту святу додав музичний супровід недавно створеного Надибського гурту “Чарівні струни” у складі Володимира Островського, Адама Кіцули та Володимира Іванця. Окрім них своїм неймовірним співом чарували публіку Надія Кузьо, Марія Шпак, сестри Адріана та Діана Клюс й інші дівчата. Вразили аудиторію і танцювальні постановки вчителя хореографії Марії Чопко-Мандзюк – “Хоровод” молодшої групи та “Український хоровод ” – старшої. До того ж танець для матусь затанцювали сестри Оксана та Світлана Собчишак. Гостем свята був місцевий поет Василь Чубик, який поділився з присутніми історією написання вірша “Мамине причастя” і продекламував цей твір. Завершувала дійство своєю післямовою-подякою директор Народного дому Галина Ольшевська. Також до неї долучилася завідуюча Надибською сільською бібліотекою Галина Піхо. І на кінець слід згадати і про старання ведучої концерту Марії Лабик.

Успішному проведенню свята не завадила навіть примхлива погода, адже все вдалося на славу: учасники задоволені, село гуде. Такого дійства надибські матері не бачили вже давно. 

На завершення слід сказати, що наші матусі варті такого чудового свята і таких сердечних вітань, але на усі сказані у Свято Матері теплі, щирі і проникливі слова вони заслуговують щодня. Тому не забувайте їм дякувати, не забувайте говорити про те, які вони хороші, хай сльози на їхніх очах з’являються тільки від щастя.

В. Ч.